Hyundai'nin en çok beğenilmiş olan versiyonu. Güney Kore'li üretici bu arabaya çok güvendi, iyi tanıtım yaptı. Bence karşılığını da aldı.

1.6 litrelik dizel motor 128 beygir ve 260 Nm tork üretiyor. Yaklaşık 1400 kilogram olması biraz tatsız çünkü yakıt tüketimi pek dizel gibi değil. Katalog verisini tutturmanız imkansız, bu zaten Hyundai'nin klasik hareketi. Aletin yakıt tüketimi yaklaşık 7.5 litre.

Geri kalanı güzel ama yakıt tüketimi can sıkıyor.
Yakıt tüketimi verileri 'katalogda' yanlış verildiği için Hyundai'nin ceza yemesine sebep olan otomobillerden biri. Dizel diye aldanıp alınmamalıdır, yakıt tüketimi cidden fazladır. Chip tuning ile biraz tüketim azalır, deneyin.
Hyundai 'ın tasarımda çağ atladığını gösteren modeldir. Cam tavanlı,kırmızı rengi oldukça şık durur. Ancak yakıt tüketimi ağırlıktan ötürü yüksektir.
4 ileri otomatik viteslisi yakıt tüketimi yüzünden sahiplerinin elinde kalmış olan otomobil.

Millet az yakar, sol ayağımız rahatlar diye aldı, ellerinde patladı. Bildiğin mazotu içiyor.
bende vardı elite crdi düz vites. 35.000 km bindim yemin ediyorum her km den nefret ettim. önceki arabalarım dizel getz ve dizel ceed idiler. Hyundai grubu yani. ama bu i30 ağırlığı ve geç devreye giren turbosu (yaklaşık 2.000 devir) beni bu markadan soğuttu. Şimdi 1.2 turbo 308 kullanıyorum ve arabamdan çok memnunum. Ve araba benzinli olmasına rağmen neredeyse aynı yakıyor.
Yaklaşık 40.000 km'den sonra başta cam tavanı olmak üzere çoğu uzuvundan rahatsız edici trim sesleri gelen arabadır. Cam tavandan gelen sesler için yetkili sevise gittiğimizde, "abi değiştiriyoruz yine geliyor, bunlar hep böyle" cevabını aldık.
ceed ile ortak olan yakıt tüketimi haricinde güney korelilerin güzel işler yapmayı başardığını gösteren araçtır. 2015te gelen dct şanzıman ile yakıt tüketimi bir nebze olsun azaltıldı. Yeni kasası ne zaman çıkacak bir bilgim yok ancak yeni kasası güzel bir diyete sokulur ve yine dct gibi başarılı bir şanzıman ile sunulursa yine güzel satış yapacağını düşünüyorum.
2016'da 136 beygir ve 7 ileri DCT şanzıman olarak güncellenen Hyundai'nin mazot canavarı
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri