Tam 3.5 senedir birlikte olduğum otomobilimin sürüş testidir. Kendisi aynı zamanda porsche 911 turbo'nun da en büyük rakibidir. Almanya topraklarında Gt-r sahibi olmak biraz değişik bir duygu bu yüzden.

Öncelikle Türkiye'deki satış fiyatının 3'te 1'i fiyatına aldığımı belirtmeliyim. Türkiye'deki dostlarım için sırf bu yüzden bile çok üzülüyorum. Zevkli olan, adamı kendine bağlayan hemen hemen hiç bir otomobile binemiyorlar.

Gt-r çıktığında nurburgring pistinde rekor denemesi de yapmıştı, o konuda her kafadan bir ses çıktığından dolayı çok irdelemeyeceğim. Ben pek piste çıkarmadım zaten, hafta sonları 911 avlamak için kullanıyorum.

2011 modeli ile yenilenmiş olan ön tampon, kaputtaki hava delikleri ile downforce'u %10 daha geliştirilmiş. Arka tampondaki yenilenmiş difüzör ise aynı şekilde hem downforce olarak işe yarıyor hem de aracın altının daha hızlı soğumasını sağlıyor.

Fabrikasyon olarak üzerinde dunlop sp sportmaxx lastik geliyor, bu lastikler ile 4 çeker arabayı patinaja düşürmeniz mümkün. İlk fırsatta bu lastikleri çöpe atmak gerekiyor.

3.8 litrelik V6 motor, 525 beygir üretiyor. 2011 öncesi olanlar ise 480 beygir. Aradaki 45 beygir fark az gibi görünse de devir bandının hepsinde olan bu fark ivmelenme konusunda oldukça fark yaratmış.

Aynı zamanda eski modele göre 500 rpm daha fazla devir çevirebiliyor bu aygır.

Kabinden çok büyük beklentileriniz olmasın, sonuçta bu bir Japon. Zaten çıkardığı sesler ve sürüş dinamikleri yüzünden kabine dönüp bakamıyorsunuz bile. Stock iken 911 turbo'lar ile 300'e kadar yan yana gidebiliyordum, artık çook arkamdan el sallamak zorunda kalıyorlar.

Konforlu kesinlikle değil, uzun sürüşlerde çok yorucu olabiliyor. Hem sert hem de hisli olduğundan insanı yoran bir otomobil Gt-r. Bu arada buralarda dönüp bakmıyor insanlar, bu tip arabalara alışmışlar. Ekmeğini yedim dersem yalan olur. Ring'e 2 kez çıkardım, ilkinde çok ısındı, intercooler ve methanol desteği ile ikincide hiç bir şey olmadı.

Bundan sonra ne alırım bilmiyorum ama arabamı gerçekten çok seviyorum.
tümünü gör
ilgili galeri