2007 modelini uzun bir süre işe gidip gelmek için kullandığım Fiat marka nispeten satış fiyatı ucuz arabadır. 2000 devirin altında evde kimsecikler yoktur, 75 beygirin nereye kaçtığını sorgulatır.
2000 devir gibi gelen turbo ile biraz gitme isteği açığa çıkar. şehir içi trafikte ortalama 6.5 litre yakıt tüketimi vardır ki bu emsallerine göre fazladır. vitesleri çok zor geçer, direksiyonun 'city' modu çok yumuşaktır yormaz. trim sesi çok fazladı, ön takımdan da sesler gelir. hiç beklenmeyecek şekilde güzel yol tutar, ilk kullandığımda baya şaşırmıştım. ucuza bulunursa binilip zararsız satılabilir ama başka türlü tavsiye etmem.
Yolda her gördüğümde içindekine sabır dilediğim araba.
Yazılımsız ile gerçekten çok hantaldır, yazılım ile yine 2000 devir altı turbosuz oluyor ama en azından bir kıpırdanma sağlıyorsunuz. 2000 devir üstü ise cidden iyi gider hale geliyor. Ah bir de o jant kapakları ses yapmasa..
95 beygir versiyonlu 1.3 multijet motoru gayet yeterli performans sunmaktadır.
1.4 Fire motorlu olanından var bizde. Hadi multijete yazılım yaptın buna ne yapacaksın? Gidiş geliş yolda sollama yaparken önce inanıp sonra çıkmak gerekiyor çünkü ivmelenmesi 0.2-0.3G'dir en fazla. Ha birde gitmediği için sürekli gaza basıldığından az da yakmıyor. Direksiyonu hissiz ve hafif, fren pedalının ise sadece %10'unu kullanabildiğimiz bu arabada tek doğru şey otomatik vitesteki + ve -'nin yeri. Arkasını getirmek için hayvan gibi ağırlık transferi yapılması gerekir sol ayak vs sökmez. Ondada esp kapanmadığı için kesiyor. Ha nedir hamburger gibi lastikleri ve yumuş süspansiyonları var jöle gibi gidiyor yolda. İçiniz cız etmeden ralli parkurlarına girebilirsiniz (onuda yapamazsınız çünkü öndeki viraj demiri arabanın altında ve bir yere takılırsa ya yamuluyor yada kayboluyor (tecrübe))
Yüksek bir su birikintisine girince kayışı ses yapmaya başlayan araba. Allahtan o kadar çok ses geliyor ki onu umursamıyorsunuz.
Yakıt konusunda çokta cimri olmayan, trim sesinden içinde birbirinizi bile duyamayacağınız otomobil.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri