Lit Motors adında Kaliforniya merkezli bir şirket tarafından geliştirilen otomobil.2 tekerlekli aracın en büyük özelliği devrilmemesi.İçinde bulunan jiroskop ile ters kuvvet uygulayarak ayakta kalabiliyor.Bi yerde hacıyatmaz gibi.Başlığa otomobil yazdık ama kapalı motorsiklet de demek yanlış olmaz.Elektrikli C1 e iki kişi binerek seyahat edebiliyor.Şirket böyle küçük bir araca hava yastığı koyarak güvenliği bi nebze olsun sağlamış gibi görünüyor.
Devrilmemesi ile gönülleri fetheden, motosiklet mi araba mı olduğu belli olmayan oyuncak. İçerisinde pek oyuncak yok, tamamen amaca yönelik. Önümüzdeki yıllarda daha da geliştirilerek satılacaktır.
fizik kurallarını adeta yeniden yazan otomobil.

videonun her saniyesinde "aha şimdi devrilecek" dediğim neresi varsa devrilmedi araç. hadi kaza görüntüsü animasyondu, belki inanmayabiliriz ama yandan çekildiği halde düşmeyen gerçek görüntüyü ne yapacağız. çok çok başarılı olmuş denge konusunda. sadece tek tekerleği gidon yerine yuvarlak bi direksiyonla idare etmesi zor bir detay. ama alışılıyordur herhalde.
motor mu otomobil mi karar veremediğim iki tekerli araç.

çok enteresan cidden. bir motor tutkunu olarak hala motosikletin yerini kesinlikle tutamayacaktır diyorum ama belki kazalardan korkanlar, rüzgardan isyan edenler için iyi bir alternatif olabilir. gerçi motosiklet olmasının ne özelliği kaldı ki başka değil mi. yine de acil bir durumda motorda ayağınızı koyup bekleyebilme ya da motorun üstünden atlama gibi manevraların da önemli olduğunu düşünüyorum.
bu elektriği de kokluyordur kesin.
çok ekonomik ve ergonomik duruyor. umarım yeterince destek görür.
Geleceğe hoş geldirdiler resmen bizi. Bu nedir yahu. Reddedemiyorsun. İnkar edemiyorsun. Helal olsun diyorsun. Başka diyecek bir şey yok. Hayretler içerisindeyim.
Arkada oturanın önde oturandan çocuk yapacağı taşıt.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri