michael schumacher'in 16. sıradan başladığı ve 44 turun sonunda rahatça galibiyete ulaşıp şampiyonluk savaşını neredeyse kazandığı yarış.

yarış baştan sona heyecanlı ve bilinmezliklerle doluydu. en başından itibaren yarışın liderlik pozisyonu tam anlamıyla lanetli bir pozisyonu. ilk önce jonhy herbert lider giderken peş peşe spinler atarak gerilere düştü ardından lider olarak girdiği pitlerin hemen sonra yolda kalan jean alesi yarışı tamamlayamadı. daha sonra david coulthard yarışı rahatça lider olarak sürdürürken yolda kaldı. couldhard'dan sonra takım arkadaşı damon hill liderlikte diğerlerine oranla biraz daha fazla kalsa da en sonunda o da büyük bir hata yaparak liderliği michael schumacher'e bırakmak zorunda kaldı. vee müthiş yarışçı liderliği aldıktan sonra hiçbir hata yapmadan yarışı kazanmasını bildi. yarışın tek hata yapmayan ismi schumacherdi. bu başarısının meyvelerini de sene sonuda şampiyon olarak aldı.

schumacher yarışın ortalarında 16. sıradan başlayıp yarışı kazanmasından daha büyük bir başarı ortaya koydu. zaten böylesine bir şeyi de sadece kendisi başarabilir. bu olay da, ıslak pistte kuru zemin lastikleriyle arkasındaki yağmur lastikleri takılı olan damon hill'e bir kaç tur boyunca yaptığı mükemmel savunmasıdır. kemmel düzlüğünün sonundaki virajda dış taraftan daha geç frenle yerini korumayı başarması, inanılmaz.

Motorsporları ile ilgilienen her bireyin hafızalarına kazınmış olan yarıştır. Kimse michael schumacher'den böyle bir atak beklemiyordu ama gerçekten de 'hayaldi gerçek oldu'.
bunlar da ilginizi çekebilir