bursa ilimize aittir.

trafikte ise üzerinde kocaman bir "yaklaşmayın" levhası bulunan araçlardır. 16 plaka sahibi bir arabanın neler yapacağını asla kestiremezsiniz. onlar hiçbir zaman kaza yapmaz, başkalarına yaptırırlar. tam olarak resimdeki gibi modifiyeli hatchback kasa araçlar kullanırlar ve trafiğin belasını verirler. dünyanın en psikopat şoförleri içinde oturuyordur, uzak durun.
trafik canavarı ifadesinin vücut bulmuş, plakalarda yer bulmuş halidir.

anne tarafım bursalı oradan biliyorum, dayımlar dahil bir tane düzgün kullananına denk gelmedim daha. dayımların altında çocukluğumdan bugüne dek ford taunus, lada, hyundai 100, transporter gibi her çeşitten araç gördüm, hepsiyle de aynı hareketleri yapıyorlar. bu plakaya ait bir araç gördüyseniz gerçekten dikkat edin güzel insanlar.
bu plakayı taşıyan taksi ve taksi dolmuşlarda emniyet kemeri bulmak imkansızdır.

bir keresinde çevirdiğim taksi dolmuşta yan tarafta bulun(may)an emniyet kemerine elimi atma gafletinde bulundum. şoför bastı kahkahayı. "sen buralı değilsin abi galiba" diye dalgasını geçti. üstelik arkada bulunan bursalı diğer yolcular da kıs kıs güldüler. emniyet kemeri aramanın gülündüğü bir yer işte burası, gerisini siz düşünün.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri