• / 3
Üniversiteyi kazanmış bir birey olarak fikir almak istediğim başlıktır. Gelecek sene araba almayı düşünüyorum 15.000 gibi bir bütçem söz konusu ne alınabilir? Nelere dikkat etmek gerekir?
15.000tl için en uygun araba renault twingo 'dur.
Kronik problemleri yok denecek kadar az, yakıtı inanılmaz uygun, küçük görünümüne rağmen arka diz mesafesi çok güzel. Alınırken kaporta durumuna bakılması kafidir zaten geri kalan her şey çok uygun. 10.000tl civarına güzel twingo'lar bulunabiliyordu. Şu an durum nedir pek bir bilgilm yok.
twingo şart.
kuş grubu dışında bir şey alınması daha mantıklı olacaktır.
bu fiyata üst postlarda da denildiği gibi alınması gereken tek araç bence de renault twingo 'dur.
Corsa 1.3 - 1.7 dti , twingo , clio kuş grubundan uzak durulmalı
Kuş grubu yerine mk2 golf alınabilir, aynı şekilde 99 Fiesta bakılabilir. Daha güvenli ve geçmişi emeklide grçmiş arabalara bakılmalıdır.
İyi bakilabilecekse ve öküzluk planları yoksa fiat marea-liberty ler iyi alternatiftir. 1.6 benzinli motoru ve yol tutuşu fena değildir. Hayvan gibi benzin de içmez, lpg varsa koklar. Benim en azından gözüme kestirdiğim, kuş serisine güzel alternatiftir. Twingodan, clio dan daha iyi görünüşü vardır ayrıca.
Honda integra
Twingo iyiydi de şuan 13-14bin fiyatları. Ford Ka'nın fiyatları az daha uygun twi'ye kıyasla. Rwd isteniyorsa E34 520i bulunuyor temiz ama yakıt tüketimi ne olur, bakım masraflarından kaç e34 çıkar bilmiyorum. Ama karda yağmurda yengeç spec eğlendirir :)
listenize tipo ve tempra ekleyin yedek parçada üzmez
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir