Bugün itibari ile başlanmış uygulama ile sigorta fiyatlarındaki ciddi düşüştür.

Tesadüf ki motorumun birinin sigortası 22 nisanda bitecekti, sigortacım iki gün önce yenilemek için teklif gönderdi, en düşük sigorta teklifi axa tarafından 682 Tl olarak verilmişti. Kısmet bu ya o gün sistemlerinde sorun olduğu için yenileme işlemini yapamadılar. www.sbm.org.tr/ üzerinden bugün sorgulama yaptığımda 240 küsürlerde bir sürü teklif çıkmaktadır.
Kaza yapmayan yazarlarımız için sevindirici, sürekli kaza yapanlar için ise üzücü bir durum oluşmuş, 3 sene üst üste kaza yaparsanız sigortanız 2.800 lerde felan minimum olarak çıkacakmış. Bence adaletli bir uygulamaya döndüler.
Dün bile sigorta yaptıranın yararlanamadığı düzenleme. 12 Nisan sonrasında ki tüm poliçelere indirim gelmiş yine de bu da bişiiii... 510 lira verdiğim trafik sigortam artık 470 tl olacak... yupppiii 40 tl iki günlük porsiyon tavuk döner parası... velasıl yine iyilere birşey yok :)
Geçen sene 1500 tl ödediğim trafik sigortasına bu sene 747 tl öğrenmemle beni benden almıştır.
Bence cozumu kolay, basit bi sekikde hisim akraba veya baba kardes cevresine araci alim satim yapip kalin bi sekikde odenen sigortadan yirtabiliriz.
bunlar da ilginizi çekebilir