1 kişinin intihar girişimi yüzünden yaklaşık 1 milyon kişiyi ölümün kıyısına getirmiş olan trafik. Şu an bile fatih sultan mehmet köprüsü trafiği kurtköy'den başlıyor. boğaziçi köprüsü ise kartal'dan.

Geçmiş olsun istanbul, kara pazartesi olarak bugünü kenara yazalım.
Lanet olası trafiktir. 2 saat 30 dakikada köprüyü geçemedim ve eve dönmek zorunda kaldım. Evden çalışacağım.
İnsanlar zor günler geçiriyor anlıyorum ama bu kadar insanı mağdur etmenin de anlamı yok. Bu arada atladı mı atlamadı mı onu da bilmiyorum.
İntihar girişiminden dolayı kilitlenmiş olan trafik. Ne var şu köprüde intihar etmekte inanın anlamıyorum. Atlama canım kardeşim, git hap yut bir şey yap.

(bkz: köprüde intihar etmek)
çoğu kişinin nefret ettiği pazartesi gününü daha da çekilmez kılan olay. ben hayatımda böyle bir şey görmedim, arkadaş. trafik kötü de olsa akar yani, durduk resmen saatlerce. telefondan haberleri hatmettim, sözlüğe girip entri girmeye başladım.
Otomobilinde start stop sistemi bulunan bünyelerin çok büyük kar elde ettiği trafiktir. Saatlerce akmayan trafikte çalışan bir araba zarar ziyandan başka bir anlama gelmiyor. Start stopu olanların suratındaki gülümsemenin sebebi de bence buydu. (bkz: swh)
insanı karmaşık duygulara iten trafik. geçenlerde tam ikna edilmek üzereyken, trafikten bunalan iki kadının 'atla' dediği için bir kişi intihar etmişti. bir yanda bir insanın hayatı söz konusu diğer tarafta milyonlarca kişinin psikolojisi. tamam hiçbir şey insan hayatından önemli değil ama bu köprü trafiği bambaşka bir şey. bir kişiyi kurtarırken, diğer tarafta yüzlerce kişiyi cinnetin eşiğine getiriyor ve hasta ediyorsun.
çok fena sövdüğüm curcuna. intihar olayındaki başroldeki eleman üç gün önce de intihara kalkışmış ve 20 dakikada ikna edilerek indirilmiş. bu sefer pazartesi sabahını hedef seçmiş kendisine. pes doğrusu.
işyerim evime 2km olduğu için farketmediğim trafik ancak 5 sene boyunca florya-kayışdağı arası gidip geldiğim için neler hissettiğinizi anlayabiliyorum.
sabahları kahvaltısını işe giderken serviste yapan biri olarak bile acayip şeyler yaşadığım trafik olmuştur.
her zamanki gibi sandviçimi yerken trafik tıkandı. fakat sandviç de bitmek üzere yani. sonra o kadar çok bekledik ki, evden kahvaltı yapanlar adeta öğlen yemeklerini, bense ikinci kahvaltımı yedim serviste. yolda gezen simitçiler, sucular sağolsun sağlam karın doyurduk. işe vardığımızda da öğlen yemeğine az bir şey kalmıştı zaten.
cuma günü provası yapılan intihar piyesinin bugün 3-4 saatlik ana oyunu. ikna edilerek indirilen insanların bir süre gözetim altında tutulması gerekliliğini gözler önüne sermiştir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri