Bazen duyarsınız, 20XX senesinin en çevreci bilmem kaç otomobili. 100 km de X gram kadar karbon salımını, Y litre yakıt tüketimi vs. Katalitik konvertörler, DPF'ler,EGR'ler havada uçuşuyor. Eco modları, çevreci yakıtlar veya yakıt katkıları aynı şekilde. Peki neden "daha az zarar verme" felsefesine takıldığımız kadar direkt olarak katkı sağlama, faydada bulunma işlerine yoğunlaşamıyoruz aynı zamanda?
1 fidan tüpü yaklaşık 10-15tl civarında.
Ayda bir ailecek, arkadaşlarla veya da sırf bu iş için yalnız şekilde gidilecek mesire alanına, dağa veya herhangi bir yere 1 fidan diksek kötü mü olur?
Km de ortalama 40 kuruş yakan aracınızla ayda 1000 km yol yapsanız 400 tl yakıt parası yapar. Bırakın 410 tl olsun.
Vaktiniz yoksa, fiziki durumunuz müsait değilse de buyrun: 10 tl ile TEMA vakfına 1 fidan bağışında bulunabilirsiniz.

online.tema.org.tr/web_14966_1/member_panel_company.aspx?support_id=8 [TEMA]--10TL--(En az 3 fidan şart)

www.dikiliagacimvar.com/OnlineBagis.aspx [ÇEKUD] --6 TL-- (Herhangi bir şart yok)
Gerçekten güzel bir fikir fikir için sn. avehibaslanturk ü tebrik ediyor ve katılıyorum. Şu an Erzurum dayım güneydoğu üzerinden Bursa ya yaklaşık 2 bin km yolum var demek ki tema 2 tane daha ağaç dikecek.
71805 km'de siftah edip destek vermeye başladığım kampanyadır ayrıca.
213 tl'lik benzin aldım. 6 tl ile de bir fidan bağışı yaptık. Bunu gösteriş için yazmıyorum. Amacım şunu anlatmak:
213'te 6, yani benzine verdiğim paranın sadece %2.8'lik kısmı ile bir fidan dikmiş olduk. Çok komik bir oran.

Ayrıca şu linkten yaşantınıza göre kaç adet fidan borcunuz olduğunu öğrenebilirsiniz.
www.dikiliagacimvar.com/Karbonmetre.html

Bu başlığı açan sayın vehbiaslanturk yazarımıza ve tabii ki TEMA vakfına ne kadar teşekkür etsek azdır dediğim başlık ve olaydır.

Olayın detaylarını inceleyip neden bizim de "Arabalısözlük Ormanı"mız olmasın diye düşünmedik değil. Bakalım bunun için neler yapabiliriz?
Aracımın kilometresini göz önünde bulundurduktan sonra bu işe acilen başlamam gerektiğini düşündürten başlıktır. Başlık sahibini ben de tebrik ediyorum, gerçekten çok faydalı bir başlık. Eve döndüğüm gibi ben de başlayacağım buna.

Arabalı sözlük ormanı fikri de gerçekten çok başarılı olur. İstanbul, Ankara ve diğer büyük illerde oturanlarla bu şehirlerde bir toplanma gerçekleştirip beraber dikebiliriz fidanlarımızı. Çok da güzel olur
bunlar da ilginizi çekebilir