Güzel ülkemde hala bir umudun olduğunu gösteren mükemmel ötesi davranışlar bütünü. Videolar dolaşıyor şimdi ama seyredemiyorum bile gururlanmaktan. Sabah bu saatte gerçekleştirirken de tüylerimizi diken diken eden bu saygı duruşu için çoğu yerde siren sesinin gelmediğinden şikayetçi olunmuş. Varsın siren sesi gelmesin arkadaşlar. Biz saati de biliyoruz günü de biliyoruz.

Siren sesinin duyulmadığı yerlerde değerli kornalarını harcayan her otomobil sahibine ayrı teşekkürler. Her zamankinden çok daha fazla ihtiyacımız var birlik ve beraberliğe.

Nefes aldığımız sürece seninle yaşayacağız!
Saygıyla, özlemle...
sabah saati takip ederek tam dakikasında trafiği durdurmak için heyecanlandığım ve her sene içim hem buruk gerçekleştirdiğim hadise.
İstemsizce ağlamaklı olmamı sağlayan andır. Hem ulu önderimizi kaybetmiş olmamızdan, hem onun için herkesin 2 dk boyunca da olsa hayatı durdurarak özlemini, saygısını gösterdiğinden dolayı verdiği utanık bir gurur!
Sanırım içimde yeşerttiğim umut için gerekli olan şey bu göz yaşı.
tarifi olmayan duygu. belki 10 saniye bekleyince bile sinirlendiğimiz trafikte saatlerce kalabileceğimizi durabileceğimizi gösteren davranış. Tam o esnada insan diyor ki, dursun ulan dünya, dursun her şey. Özlemle analım bize koca bir özgürlük bahşetmiş olan adamı. Saygıyla diyelim ki burada duruyorsak onun sayesinde!
İstanbul'daki tek anlamlı şekilde trafiğin durması olayıdır. Yılda bir dakika bile olsa bu anın hazzı ve anlamı paylaşılmaz ve anlaşılmazdır.
Her sene gözlerim yaşara yaşara trafikte durur Atam'a saygı duruşumu yaparım. Ölene kadar da yapacağım. Her sene aynı yerde duruyorum sadece geçen sene okula gitmek için yoldayken 09:05'te kimsenin olmadığı bir yerde durdum yine indim ki olması gereken bu ama beklemediğim benimle beraber duran bir kamyon ve karşı şeritteki bir diğer araçtı. En çok orada duygulandım herhalde, selamlaşıp yollarımıza düştük.

Olay Şile yolu Ahmetli civarında gerçekleşti.
her sabah her saat her dakika dursak gene yetmeyecek olan eylem. Özlemle anıyorum ve anlıyorum!
Özyeğin'i biraz geçtikten sonra tek başıma yaptığım kendimce anma töreniydi . Sağolsun 3-4 araba ve 1 kamyon korna ile eşlik etti. Yol çok kötü emniyet şeridi yok bu yüzden biraz riskli oldu .

Sözlerim bilim ile çelişirse bilimi takip edin diyen bir liderden nerelere geldik
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri