sözlüğe açılan nadir 'rezalet' başlıklarından biridir. konumuz ise yavuz sultan selim köprüsü. dün yaşanan yoğun trafikten dolayı mecbur kalıp girdiğim ve soyulduğum köprü kendisi.

saat 18:00'da ibb trafik'te inanılmaz bir yoğunluk gördüm köprülerde. işten çıkıp eve döneceğim iki köprü de felç olmuş, dedim basıyım 3. köprüye gideyim. demez olaydım.

zaten yol çok uzun kilyos'tan bağlandım köprüye, maslak'tan 22 kilometre falan tuttu, bir tane gişe vardı geçtim oradan, 10 - 15 kilometre de köprüye kadar olan mesafe vardı gişeden. her neyse köprüyü geçtim, herkes 150 - 160 gidiyor bu arada sanırım henüz radar yok.

ulan gişelere geldim, yani çıkış gişesi, deli gibi trafik var. herkes sıraya girmiş, 30 dakikada anca sıra bana geldi. hgs vardı bende de, ben 10 tl falan bekliyorum bir anda 27 tl yazdı!?! şoka girdim.

sonra ağır vasıtaya baktım ona da 77 tl falan yazıyor. acaba bir gişe daha var onda geri iade falan mı ediliyor diye yola çıktım ama nafile. adamlar köprü 10 tl diye reklam yapıyor ama otobana köprüden daha fazla para alıyorlar.

bu iş patlar sayın yazarlar. kimse o yoldan gelmek için 27 tl'yi gözden çıkarmaz, bu düpe düz soygun demek.
tümünü gör
ilgili galeri