Bu pahalı oyuncak Alman karavan üreticisi Volkner Mobile ait.Mercedes bazlı bir otobüsü (tahminim 0404) uzun zaman harcayarak motorhome haline getirmişler.12 metre uzunluğundaki karavanın en büyük özelliği gizli bir araba garajının bulunması.Tabi garaj dediysek öyle uzun boylu değil, sadece yere yakın otomobiller buraya sığabiliyor.

İçinde ise yok yok.Ankastre mutfak, İki kişilik yatak odası, özel içki bölmesi, 7 kişilik oturma grubu bunlardan bazıları.Bu anlattıklarımın yanında, karavan sadece durduğu zaman çalışabilen bir platform yer alıyor.Sol tarafta bulunan platform açıldığında karavan hatrı sayılır şekilde genişliyor.

Fiyatından da anlaşılacağı üzere böyle bir karavan bizim gibi insanlar için değil zengin iş adamları ve turneye çıkan sanatçılar için.

(Not: Videoda daha detaylı görüntüler mevcut)

Sanırım kendisi aynı zamanda mercedes benz vario alkoven 1200'in de en büyük rakibidir. Fiyat olarak çok uçuk olsalar da karavan cemiyetine yol gösteren icatlar bunlar. Çok yaşlanmadan bir tane karavan sahibi olmak istediğimden dolayı bu tarz haberler daha çok dikkatimi çekiyor.
İçindeki tüm eşyaların 1. sınıf malzemeden olduğunu duyunca daha da beğendiğim karavanımsı. Deriler falan özel üretilmişler, her şey yolcukta rahat edin diye tasarlanmış. Gerçekten çok başarılı.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri